"Sprosté" deti v školách!

Autor: Slávka Malíková | 23.1.2013 o 16:00 | (upravené 23.1.2013 o 16:08) Karma článku: 9,99 | Prečítané:  1212x

Ten titulok je trochu tvrdý? Azda sa to ani  nehodí?

 Mám viac ako dvadsať ročného syna. Človek si za života prejde všeličím. S niečím ráta, niečo ho predsa len vyvedie z miery... S mnohým sa za pochodu musí vyrovnať. Môj syn nebol
v škole úspešný Pani učiteľka na mňa každý deň smutne pozrela, videla som bezmocnosť.Ale chyba je kde? Skúste viac pracovať!
Veď nech sa mu venujem... Viac čítať... No ak je málo príprava na hodinu čítania doma 5 hodín!!! Už sme všetci nevládali... Čítala som ja, čítal manžel, čítala babka, čítal s ním dedko.../ aby nepovolili nervy na striedačku!/ a ... efekt žiaden.
Až na vtedy ešte pedagogicko-psychologickej poradni mi otvorili oči. Diagnóza dyslexia, dysgrafia, dysortografia... No poviem vám nebola som vtedy múdra o nič viac ako som tam šla.Priama cesta rovno do knižnice a napožičiavala som si literatúru. Hovoríme o 15 rokoch naspäť!
Zrýchlim svoj príbeh, nechcem sa sťažovať.To nie je môj cieľ!
Nezabudnem však, ako povedala jedna moja postaršia suseda... "No čo, vždy boli v školách aj sprosté deti čo sa nenaučili poriadne čítať ani do deviatky."
Toto som mala odvtedy v ušiach.Nedalo mi to. Toto bolo štartovné na ceste na vysokú školu.No keď už som študovala tú literatúru, nech z toho aj dačo mám pre seba.  Aj ja som chcela vedieť, čo sa dá s tým robiť. Ako mu nešťastníkovi pomôcť. Poviem vám vyštudoval. Nemá síce vysokú školu, ale kto vie...Bojovala som s viacerými jeho pedagógmi a dovolávala sa svojej pravdy. Nie vždy to bolo ľahké.NIekedy to bolo horšie ako plávanie proti prúdu! Najťažšie bolo presvedčiť okolie, že moje dieťa nie je sprosté!
Dnes je z neho mladý muž. V dnešnej dobe už to majú tieto deti ľahšie. Sama mám v triede takmer každý rok takého dieťa. Viem, ako veľmi s ním mamička doma cvičí, keď prišiel do školy už i s malým pokrokom v práci. Ľudia moji,  sú to krásne deti. A raz budú veľmi úspešné. Nikto sa  neopovážte dať im nálepku sprosté.
Sú usilovnejšie ako iné. A ešte nám to ukážu! Možno niektoré skončí ako herec Tom Cruise, či ak zarúbeme vyššie ako vedec, či prezident?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát sa háda s RegioJetom, kto má uvoľniť trasu do Košíc

Súkromný dopravca na linke medzi Bratislavou a Košicami končí koncom januára. Svoje rozhodnutie oznámil začiatkom roka.

TECH

Ukázali, ako vysoko by ste vyskočili na Marse či na Plute

Polmetrový výskok by ste na niektorých telesách premenili na prelet atmosférou.

KOMENTÁRE

Zrušíme kraje, keď sú aj tak nanič?

Nezáujem voličov pomohol zmobilizovať hlasy pre Kotlebu.


Už ste čítali?